Wybory samorządowe

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 28 z 33

Latający dywan...... 31-07-18 8:08

Alladyn skoro chcesz ściągać inwestorów do lasina to co bys komus takiemu zaproponował? W poprzednich kadencjach owi włodarze miasta oddali jedyny teren pod inwestycje panu który nie dal rady (mowiac skromnie) mam na myśli teren po przetwórni, osrodek co prawda wygląda lepiej(pewnie misto tez by juz wyremontowalo przez tyle lat) ale miasto nie czerpie z tego zysków, chcial facet kupic kawalek ziemi postawic markety to kto blokuje?mozna tak wymieniac dlugo.Wiesz ilu ludzi miało by pracę, oczywiście slabe i drogie sklepy padly by jednak w ilu sklepach jest samozatrudnienie wiec mysle ze pracy było by więcej, a co do kredytów to pokaż mi np gospodarstwo ktore sie rozwija i nie ma kredytów, myslisz ze ty bedziesz spłaca te kredyty? Jak juz ktos pisal na forum ile twoich pieniedzy jest w budżecie miasta ile? Za duzo ogladasz " Barw Szczescia" i "M jak Miłość"

Odpowiedz Cytuj
Trujący dym. 31-07-18 9:47

Ty latający dym myślę,że w Głowie to masz czegoś brak.Żałosne !

Odpowiedz Cytuj
Latający dywan...... 31-07-18 10:13

Brak to wam argumentów i pszecie co slina na jezyk przyniesie, czasem trzeba pomyslec co sie pisze i czy to ma sens i oczywiscie jakie sa fakty

Odpowiedz Cytuj
Alladyn 31-07-18 12:44

Latający dywan : widać ,że bujasz w obłokach .
..och marzyciel , romantyk .
Prawda jest jedna brak kapitału w Łasinie i bieda Łasin nie ominie .

Odpowiedz Cytuj
Nowe fakty 01-08-18 11:15

WYROK
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Dnia 27 lipca 2016 r.
Sąd Rejonowy w Grudziądzu IV Wydział Pracy
w składzie:
Przewodniczący: SSR Katarzyna Bartosiewicz
Ławnicy: Waldemar Dulka, Ewa Ściborowska
Protokolant: Milena Kachniarz
po rozpoznaniu w dniu 18 lipca 2016 roku w Grudziądzu
na rozprawie sprawy z powództwa W. P.
przeciwko Urzędowi Miasta i Gminy w Ł.
o odszkodowanie
O R Z E KA:
I. Zasądza od pozwanego Urzędu Miasta i Gminy w Ł. na rzecz powoda W. P. kwotę 17.414,40 zł (siedemnaście tysięcy czterysta czternaście złotych czterdzieści groszy) tytułem odszkodowania za nieuzasadnione wypowiedzenie warunków pracy i płacy.
II. Zasądza od pozwanego na rzecz powoda kwotę 360 zł (trzysta sześćdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.
III. Nakazuje pobrać od pozwanego Urzędu Miasta i Gminy w Ł. na rzecz Skarbu Państwa – Sądu Rejonowego w Grudziądzu kwotę 871 zł (osiemset siedemdziesiąt jeden złotych) tytułem opłaty od pozwu, od uiszczenia której powód był zwolniony z mocy ustawy.
IV. Wyrokowi w punkcie I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności w zakresie kwoty 5.804,80 zł (pięć tysięcy osiemset cztery złote osiemdziesiąt groszy).

Sąd Rejonowy ustalił, co następuje.
Stan faktyczny niniejszej sprawy sąd ustalił w oparciu o treść dołączonych do pozwu dokumentów, akta osobowe powoda, zeznania świadków: F. K. (byłego Burmistrza Miasta i Gminy Ł.), I. S. (byłego pracownika na stanowisku radcy prawnego), P. Ż. (byłego sekretarza Miasta i Gminy Ł.), Z. H. i J. G. (pracowników Referatu Inwestycji, Budownictwa i (...) w Urzędzie Miasta i Gminy w Ł.), R. J. (zastępcy burmistrza) oraz dowód z przesłuchania stron: powoda W. P. i za pozwanego – Burmistrza Miasta i Gminy Ł. R. K..
Od momentu przyjęcia powoda do pracy do grudnia 2014 r. burmistrzem Miasta i Gminy Ł. był F. K.. Następnie na stanowisko to wybrany został R. K.. Poprzedni burmistrz był bardzo zadowolony z pracy powoda, ale premii mu nie przyznawał. (…)
Zeznania świadków, z wyjątkiem zeznań R. J., korespondowały ze sobą i wzajemnie się uzupełniały. Z ich treści wynikało, że powód prawidłowo wywiązywał się ze swoich obowiązków i nie zaistniały okoliczności wskazane w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu warunków umowy o pracę.
Z tych względów zeznania F. K., J. G., P. Ż., I. S. i Z. H. Sąd uznał za wiarygodne. Zdaniem świadka R. J. powód nie wykazywał inicjatywy w opracowywaniu projektów inwestycji i nie interesował się nimi. Nadto nie był zorientowany w pracy kierowanego przez siebie referatu odsyłając zastępcę burmistrza do swoich pracowników. Zeznania R. J. były sprzeczne z zeznaniami świadków, które Sąd ocenił jako wiarygodne. Została ona zatrudniona przez pozwanego dopiero w lipcu 2015 r. a nadto nie była zorientowana w pracy referatu. Nie potrafiła powiedzieć, kto przygotowywał dokumentację związaną z inwestycjami i jakiego rodzaju czynności zlecano podmiotom zewnętrznym. (…) Ponadto świadek była niekonsekwentna w swoich zeznaniach. Z jednej strony zeznała bowiem, że nie wiedziała, czym poza rozdzielaniem poczty zajmował się powód jesienią 2015r., a z drugiej potwierdziła, że w tym czasie opracował wniosek dotyczący remontu drogi w N..
Świadek I. S., zeznała, że w razie wątpliwości powód przychodził do niej z poszczególnymi pracownikami referatu w celu przeprowadzenia konsultacji. Jej zdaniem powód w sposób prawidłowy nadzorował prace podległych mu pracowników. Problem występował jedynie w odniesieniu do obecnego burmistrza, który nie radził sobie ze sporządzaniem umów i decyzji, był niezdyscyplinowany oraz nie wykonywał poleceń. Ostatecznie został on zwolniony przez poprzedniego burmistrza.
Cały wyrok do przeczytania:
[LINK]

Odpowiedz Cytuj
Cesław 19-08-18 20:43

Przypominam Szanownym Panom Radnym i władzom z Ratusza, że nie długo rozpoczyna się rok szkolny a chodnik na ul.Dworcowej dalej czeka na przełożenie.Proszę o odpowiedź kiedy i jak zamierzacie to w końcu załatwić.

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 11:42

Dworcowa to droga powiatowa wiec pytania raczej do radnych powiatowych powinno byc skierowane

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 15:20

Podobno jak wygra "Kowalski Jan" ma wtedy powstac.....

Odpowiedz Cytuj
PGR-us 20-08-18 16:24

A od czego mamy władze miasta. Że to droga powiatowa to ja wiem, że radny powiatowy ma to w dupie bo marzy mu się burmistrzowi to też wiem, tylko dlaczego za to karać dzieci. Ratusz pokaż że potrafisz-tyłu Was tam siedzi.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://lasin.istrefa.com

istrefa gmina Łasin | istrefa powiat grudziądzki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Łasin - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat grudziądzki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 86-320


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem